Oldal kiválasztása

Tavasszal nyit a látogatóközpont

Szerző: | 2014-01-13.

Jó ütemben halad a Balaton élővilágát bemutató ökoturisztikai látogatóközpont építése a Tagore sétányon. Várhatóan április végére befejeződik az építkezés.

Az épület vázszerkezete már kész, májusban a kiállító terek illetve a látványos akvárium kialakítása következik.

Alig több, mint két hónappal ezelőtt álltak neki a tájba illő épület kialakításának. Elbontották a rossz állapotban lévő egykori wc épületet, rendezték a területet, – csak három fát kellett kivágni- most már a tető acélszerkezetét készítik. A szokatlanul enyhe télnek köszönhetően nagyon jó ütemben halad az építkezés.
Videó alább csatolva.

– Jelenleg harminc százalékos készültségben van az épület. Már jól látható a tömege, nagysága, és a magassága is, amely érdemben már nem változik. Most készítjük elő a tetőt tartó acélszerkezetet, a már a végeleges helyükre került pillérekre egy 40 centiméter vastag félnyeregtető kerül, amely a Balaton felé lejt majd – válaszolta a balatonfured.hu kérdésére Horváth Tamás, az önkormányzati tulajdonban lévő Gótika Kft ügyvezetője. A füredi cég végzi a központ teljes beruházását. A projekt keretében újul meg a Széchenyi-, illetve az Aranyhíd sétány is. A beruházás tervezett összköltsége 515 millió forint, ebből 450 millió forintot fedez az uniós támogatás.

A Tagore sétány északi oldalára épülő látogatóközpont a Balaton jellegzetes pavilon építészetét idézi majd, különös tekintettel az 50-es évek második felében elterjedt modern, letisztult elemekre, nyugati részén a tervek szerint igényes pihenőparkot létesítenek.
A terveknél külön szempont volt a tájba illő építkezés, a sétány hangulatának megőrzése illetve a balatoni panoráma védelme, azaz az épület nem akadályozhatja a kilátást.

Két hónappal ezelőtt még a tereprendezés zajlott.

Most így áll az építkezés.

Az új turisztikai és látogatóközpont egy komplex környezetismereti bemutatóhely lesz, ahol édesvízi akváriumokban mutatják be a Balaton élővilágát, de lesz kültéri medence, valamint több foglalkoztató terem is. A Balaton-felvidéki hegyi patakoktól kiindulva a Balaton jellegzetes élővilágának bemutatása a cél. A tervek szerint a látogatókat egységesen kialakított akváriumok fogadják majd, amelyekben valamennyi, a tóban élő hal megtalálható lesz, kisebb akváriumokban pedig kagylókat, ritka rákokat láthatnak az érdeklődők.

A térségben egyedülállónak számító látogatóközpont, a remények szerint, a szezonon kívül is tartalmas programot nyújt majd a turisták számára.

balatonfured.hu

Megosztás

Ne maradjon le a város legfontosabb híreiről!

Iratkozzon fel hírlevelünkre és értesüljön első kézből Balatonfüred híreiről!

Olvass tovább

Programok

Arácsi karnevál

2026-02-07. 15.00 Szent Benedek Iskola

Jelmezes felvonulás a mohácsi busókkal.

Huray-estek

2026-02-06. 17.00 Huray villák

Előadás.

Hírek, Agora

Hírek

Balatonfured.hu

2026.01.29.

Kedves László, a tavalyi parkoló bérlet, ez év január 15-ig volt érvényes. Üdv A szerk.

László Almási

2026.01.28.

Meddig érvényes 2025-ös lakossági parkolókártya ?

M.E.

2026.01.27.

A sétányon lévő varjúfészkek leszedésének lassan itt az időpontja! Február, március hónapban 2-3 alkalommal kellene visszabontani (leszedni) a fészkeket és…

HOZZÁSZÓLÁSOK

Hirdetés

Bannerek

anigifwpmozi

Wow Banner Fekvo Szoveg V2 2

Bahart