Irodalom, jazz és borozás – újra Ünnepi Könyvhét és Bor utca a városban. Hangulatos kulisszák között négy napon át a könyveké a főszerep. Minden nap kötet bemutatók, esténként pedig szabadtéri koncertek és némi gasztronómia a sétálóutcává avanzsált Bor utcában. Részletes program.
Bodor Ádám Kossuth-díjas író nyitja meg az idei füredi könyvfesztivált, amelyen ezúttal is az irodalmi rendezvények mellett koncertek és gasztronómiai programok is várják az érdeklődőket.
Itt lesz Kodolányi Gyula Üzenetek W.Sh.-től című kötetével, bemutatják a közelmúltban elhunyt keramikusművész Szekeres Károly albumát, nem hiányozhat Jókai sem, akiről Fried István írt könyvet, Fehérnépecske bugyiharisnyában avagy alkalmi mesék idegbeteg fölnöttőknek címmel pedig vidám székely irodalmi showt ígér Orbán János Dénes és Muszka Sándor költő. Lesz rendhagyó irodalomóra Praznovszky Mihállyal, bemutatják Beck Andrea Titoktündér illetve Kositzky Attila Vadászpilóták és bajtársaik című könyvét is.
Üdvözlet Balatonfüredről címmel megjelenik a korabeli várost ábrázoló képeslapokat, fotográfiákat tartalmazó második kötet. A helytörténeti könyv várhatóan igazi közönségsiker lesz.
A rendezvény egyik legnépszerűbb programjának a sörkóstolással megspékelt folyóirat bemutató ígérkezik. A Tempevölgy legújabb számát ugyanis a Zirci Apátság manufaktúrájában készített sörök kíséretében mutatják be a Vaszary Villa teraszán. Az esten három előadás is elhangzik a folyóirat legújabb számában megjelent, a sör kultúrtörténetéről szóló összeállításból. Az ínyencek kedvéért az irodalmi szövegek után az apátsági sörökről is szakavatott előadás hangzik majd el.
Minden nap lesz koncert a Bor utcában, vagy épp a Vaszary Galéria teraszán. Koncertezik majd a zongora virtuozitásáról ismert Gayer Mátyás Trió, a szobakoncertekkel ismertté váló Mörk, a Snétberger Zenei Tehetség Központból útjára induló Bogdán Norbert, az érzéki hangú Király Martina, a BalaTone Quaertet és az elmaradhatatlan Csopak Demizson Allstars Jazz Orchestra.
A fesztivál zárónapján a Hát (m)ilyenek a macskák? címmel, Sajdik Ferenc könyve alapján készült animációs filmet vetítik.

balatonfured.hu







Balatonfured.hu
2026.01.29.
Kedves László, a tavalyi parkoló bérlet, ez év január 15-ig volt érvényes. Üdv A szerk.
Bővebben
László Almási
2026.01.28.
Meddig érvényes 2025-ös lakossági parkolókártya ?
Bővebben
M.E.
2026.01.27.
A sétányon lévő varjúfészkek leszedésének lassan itt az időpontja! Február, március hónapban 2-3 alkalommal kellene visszabontani (leszedni) a fészkeket és…
Bővebben