Az 1908-ban épített Rodostó-villa (Táncsics Mihály utca 7.) értékesítését az önkormányzat kétszer is meghirdette nyílt pályázaton. Kitétel volt, hogy az ingatlant elbontani nem lehet, lakásokat illetve apartmanokat kialakítani sem.
Az első pályázat sikertelen volt, a város úgy döntött, amíg nem tudja hasznosítani az épületet, nem talál olyan vevőt, aki felújítja az értékes ingatlant, rossz helyzetben lévő családoknak biztosít benne, félévente megújítható lakhatást. A 2020-ban kiírt második pályázat már sikeres volt, a meglehetősen leromlott állapotú ingatlant tavaly októberben vásárolta meg Laki Péter cégcsoportja. A szociális alapon bent lakók jogviszonyát az elmúlt fél évben rendezte az önkormányzat.
– Egész életemben a régi épületek értékmentését tartottam feladatomnak és hivatásomnak. Vonzódom ezekhez az épületekhez, tíz éve rendszeresen élem Balatonfüredet, ezért vásárolta meg a cégem a Rodostó-villát nyilvános pályázaton. Feltett szándékom, hogy ezt a gyönyörű épületet megmentem, eredeti állapotába újítjuk fel a villát, a néhány szükséges módosítást a városi és az országos főépítész zsűri is engedélyezte. Az eredeti állapot visszaállítása érdekében az épület korábbi kertjéből drasztikus módon leválasztott Sirály utcai telket is megvásároltuk, amit úgy csatolunk vissza, hogy a korabeli fotókon is látható kert vehesse ismét körül az épületet – nyilatkozta a balatonfured.hu-nak Laki Péter, aki 1984-ben kezdett el az építőipar műemlék-felújítási ágazatában vállalkozni.
A LAKi Épületszobrász Zrt. tulajdonosa, kérdésünkre elmondta: a felújított épület a LAKI cégcsoport üdülővillájaként funkcionál majd, ahol a cégcsoport dolgozói kedvezményes áron szállhatnak meg. Az ingatlannál a közterületi parkolást megszüntetik, a villához tartozó udvar csak kertként funkcionál majd, a parkolást a Sirály utca felől a villa alatti területen oldják meg.
– A villát magántőkéből vásároltam, és abból is újítom fel, nem kértem és nem kaptam hozzá állami vagy más támogatást. A beruházástól nem profitot várok elsősorban, szeretném megóvni a régi értéket, inkább a cégemet jól reprezentáló büszkeségként szeretnék tekinteni rá – tette hozzá Laki Péter, akinek nevéhez fűződik több ikonikus, nemzeti értéket képviselő épület felújítása, egyebek mellett a fertődi Esterházy-kastély, a keszthelyi Festetics-kastély, az egri érseki palota, a Szépművészeti Múzeum, a Pesti Vigadó, a Zeneakadémia, a Széchenyi fürdő illetve az Opera épületrekonstrukciója.
- Képgaléria
Belső üdvar-hoz
2024.11.15.
Köszönöm, hogy megengedi a szubjektivitást, mert szerintem igenis betonszörny. Ez is és igen, a vele szemben lévő is. Szerintem. Nem…
Bővebben
belső udvar
2024.11.12.
Szerintem nem betonszörny épül, az ezzel szemben van, de ez szubjektív. Lesz egy nyitott épület, üzletekkel, szerintem ez jó. Fűmaggal…
Bővebben
Krónikás
2024.11.11.
Teljes egészében egyetértek "belső udvarral". Egy újabb terület lesz rendezett. Ugyanakkor érthetetlen, hogy Füreden már olyan területeken is el lehet…
Bővebben