A Füredi Fagyizót képviselő Dobó Norbertet a Budapesten rendezett díjátadó után kérdeztük.
– Klasszikus ízpárosítású fagylalttal neveztem. A barack-dió párosítást a saját ízlésünkre formáztuk, így pekándiót és karamellizált fehér csokit tettünk hozzá, amit a szakmában szőke csokinak hívnak, – innen a fagyi neve. Ez egy csapatmunka, mindenki hozzáteszi a magáét. Télen találtuk ki ezt a párosítást, azóta igyekeztünk tökéletesíteni. Semmi különlegeset nem csinálunk, egyszerűen csak figyelünk a vendégek igényeire és a legegyszerűbb fagyi esetében is a kifogástalan minőségre törekszünk – válaszolta a balatonfured.hu kérdésére Dobó Norbert.
Mint mondta, két évvel ezelőtt rendkívüli népszerűséget hozott a fagyizónak az Év Fagylaltja díj, a nyertes fagyiból nem győztek eleget készíteni.
– Most is hasonlóra számítunk, holnaptól szerintem a szőke-zserbóból a szokásos mennyiség ötszörösét kell készítenünk. Hosszú évek munkája van abban, hogy a vendégek kedvelik a fagylaltjainkat. Folytatjuk a munkát, keressük az új ízeket – így Dobó Norbert, aki hozzátette: a díjjal járó vándorkupa az üzletben kap majd egy kitüntetett helyet.
Norberték fagylaltozója 2007 óta várja a vendégeket Füreden. Az üzletbe az édesapja ötlete alapján vágott bele és vele kezdte a fagyi készítést is, de már évek óta önállóan viszi a boltot.
A Magyar Cukrász Ipartestület 25. alkalommal rendezte meg a nagy népszerűségnek örvendő Év Fagylaltja versenyt, amelynek célja a hagyományos, jó minőségű kézműves fagylalt népszerűsítése.
Az elmúlt két évhez hasonlóan régiós elődöntők után – ahol kész fagylaltokkal kellett indulni – az Ipartestület székházában tartották meg a döntőt, itt a tanműhelyben kellett helyben elkészíteni a versenyzőknek a fagylaltot.
Az Év Fagylaltja versenyre idén négy kategóriában, összesen 74 fagylalt nevezett. Kötelező íz idén sem volt, semmi nem szabott határt a versenyzők kreativitásának. A döntőbe a kézműves kategóriákban 12 fagylalt került, melyeket a versenyzőknek a zsűri jelenlétében kellett elkészíteniük. Olyan kézműves fagylaltokkal lehetett nevezni, ami természetes alapanyagokkal és kizárólag saját készítésű öntetekkel, pasztákkal, díszítésekkel, a hagyományos technológiai sorrendet betartva készülnek. Az alapanyaggyártók-forgalmazók kategóriájában 27 fagylalt versengett a helyezésekért.
A közönség zsűri tagjai voltak:
Erős Antónia (műsorvezető, az Egy Csepp Figyelem Alapítvány alapítója,) Kautzky Armand (Jászai Mari-díjas színművész), Tóth Enikő (színművésznő), Triscsuk Krisztina (válogatott kézilabdázó), Vajda Luca (A Konyhafőnök műsor döntőse)
Belső üdvar-hoz
2024.11.15.
Köszönöm, hogy megengedi a szubjektivitást, mert szerintem igenis betonszörny. Ez is és igen, a vele szemben lévő is. Szerintem. Nem…
Bővebben
belső udvar
2024.11.12.
Szerintem nem betonszörny épül, az ezzel szemben van, de ez szubjektív. Lesz egy nyitott épület, üzletekkel, szerintem ez jó. Fűmaggal…
Bővebben
Krónikás
2024.11.11.
Teljes egészében egyetértek "belső udvarral". Egy újabb terület lesz rendezett. Ugyanakkor érthetetlen, hogy Füreden már olyan területeken is el lehet…
Bővebben