Az idő klaviatúrája – Orosz István színe és visszája című beszélgetőkönyv megjelenésének apropója, hogy a Vaszary Galériában megnyílt Orosz István retrospektív kiállítása.
Török András művelődéstörténész jegyezte könyvből többek között kiderül: Orosz irodalomtörténész édesapja, Orosz László hatására lett irodalom közeli grafikus – plakáttervező és könyvillusztrátor. Míg több kortársa Nyugat felé vette az irányt, ő a múltba emigrált, az elveszett paradicsomok felkutatására. Igazi „időutazóként” éppúgy mesterre talált Dürerben, Holbeinben, Piranesiben, mint az 1972-ben elhunyt Maurits Cornelis Escherben, akiket időnként idéz, értelmez, megcsavar: egyszerre klasszikus, posztmodern és kortárs.
A kötetből az is kiderül, hogy az Odüsszeiából kölcsönzött Utisz művésznevet barátja, Török András javaslatára vette fel 1984-ben.
Fürdőutcailakos
2025.03.31.
Érdeklődni szeretnék, hogy mikor kapjuk vissza a Fürdő utcai járdát ? Ennyi idő után már az is remek lenne, ha…
Bővebben
"alvóbabák" az utakon
2025.03.18.
A gyorshajtókat büntetik és joggal, de mikor büntetik már a másik oldalt? akik tiszta útviszonyok mellett is csak 65-75 km-el…
Bővebben
Krónikás
2025.02.28.
A szolidaritási adó mértéke mellett problémás az átláthatatlansága. Azt már látjuk, hogy kikre és mennyit róttak ki, de arról soha…
Bővebben