A 2020-ig tartó időszakban megújul több füredi általános iskola, fejlesztik az Állami Szívkórházat, modernizálják és kibővítik a városi könyvtárat. Jelentős program indul a humán szolgáltatások minőségének javítására, ennek fő célja a területi különbségek csökkentése, az egyes közszolgáltatások minőségének javítása valamint a társadalmi felzárkóztatás. A város kulturális intézményeiben óvodások, általános iskolások és középiskolai diákok számára tehetséggondozó program indul, és nem utolsó sorban 1,2 milliárdból egy oktatási, kutatási központ épül.
– Balatonfüred a térség meghatározó városa, egy országosan is jelentős turisztikai központ. Az EFOP program révén bővül a város profilja, egy tudományos, egészségügyi és oktatási központtá válhat Füred – hangsúlyozta Kontrát Károly, a térség országgyűlési képviselője, a Rendszertudományi Információs Központban rendezett sajtótájékoztatón.
Az államtitkár kiemelte: a 44 települést felölelő Veszprém 2. számú választókerület összesen 6 milliárd forintnyi pályázati támogatást nyert az EFOP keretében, a beruházások 2020i-ig befejeződnek.
– Jelentős pályázati forráshoz jut a város. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egy új oktatási és kutatási központot épít, ami sok előnnyel jár majd. Ötszáz millió forintból tudjuk fejleszteni a humán szolgáltatásokat, ez kilenc település, mintegy húszezer lakosát érinti. Fontosnak tartom a városi könyvtár teljes körű felújítását, a meglévő épület bővítését, az informatikai rendszerének fejlesztését, ideje korszerűsíteni a népszerű intézményt – fogalmazott Bóka István polgármester.
Az 1,2 milliárdból épülő oktatási-kutatási központról Barta-Eke Gyula a Budapesti Műszaki Egyetem kancellárja elmondta: egy tudományos központot létesítenek a városban, amelyben oktatási és labor helyiségeket alakítanak ki. A beruházás idén ősszel kezdődik és 2019-re el is készül. A 2500 négyzetméteres épület a Fürdő utcában, az innovációs központ szomszédságában létesül.
– Az egyetemi tudást szeretnénk itt megosztani. Terveink szerint jelentős informatikai fejlesztések zajlanak majd a központban, ahol informatikus képzést is indítunk. Ez a beruházás az egyetem és a város életében egyaránt egy mérföldkő, Balatonfüred az informatika meghatározó vidéki városa lehet – mondta Barta-Eke Gyula.
Dr. Veres Gábor az Állami Szívkórház komplex, a betegellátás színvonalát növelő informatikai fejlesztéséről adott tájékoztatást. A 90 millió forint pályázati pénzből egyebek mellett kiépítik a betegek számára is elérhető wifi hálózatot és növelik az intézet higiéniai szolgáltatásait.
Szabó Lajos, a Balatonfüredi Tankerület igazgatója elmondta: a pályázatok révén fejlesztések lesznek a város általános iskoláiban. 60 millió forintból korszerűsítik a Radnóti Miklós Általános iskola épületét, és 73 millió forintot költenek majd a Radnóti, az Eötvös illetve a Fekete István általános iskolák digitális eszközeinek modernizálására. Többek között tableteket, interaktív táblákat, az élményszerű oktatást segítő digitális eszközöket kapnak az intézmények, sőt még egy 3d nyomtató is szerepel a fejlesztésben.
A város múzeumaiban különböző korosztályú gyerekeknek tehetséggondozó programok indulnak, olyan ismeretanyaggal, amely beilleszthető az általános és középiskolás tananyagba is – ismertette a 29 millió forintos, hat település diákjait érintő program részleteit Schmidtné Kositzky Anett, a Balatonfüred Kulturális Nonprofit Kft.
[bs-white-space]
Ha nem akar lemaradni Balatonfüred legfontosabb híreiről, programjairól, akkor iratkozzon fel hírlevelünkre.
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben
ovi
2024.11.28.
Szerintem nem tájidegen, sőt egyetértek, jól néz ki. Hogy Dubaj, hogy jön ide, végképp nem értem. Biztos kellett valami nagy,…
Bővebben
Nagyon új óvoda
2024.11.28.
Én is egyetértek az eredeti kommentelővel. Nekem a tájidegen szó jutott eszembe. Van egy honlap, szerintem nem írhatom ide a…
Bővebben