– A szabályozási terv 43 részterületet érintő módosításával több éves folyamatot szeretnénk lezárni. Több lakossági fórumot is tartottunk az ügyben, a legutóbbin pontról-pontra ismertettük a javaslatainkat. Nagyon sokan vettek részt a fórumon, de az úgynevezett érzékeny területekkel kapcsolatban alig hangzott el konkrét vélemény vagy kritika. Jelen pillanatban nincsenek végleges döntések. Az állami főépítésznek küldjük el a beérkezett hatósági illetve lakossági vélemények alapján összeállított képviselő-testületi anyagot. A főépítész záró véleménye után az anyag még egyszer az önkormányzat bizottságai illetve maga a képviselő-testület elé kerül. Egyetlen döntés sem született még, ráadásul minden egyes szóban forgó érzékeny terület esetében külön testületi határozat kell majd arról, hogy támogatjuk-e az adott fejlesztéseket. A vitatott területeknél mindaddig nem fogadjuk el az adott területre szóló szabályozási tervet, amíg nem kapunk arra egy tartalmában, funkciójában illetve építészeti megvalósításában elfogadható fejlesztési koncepciót – fogalmazott Bóka István polgármester.
A testület négy érzékeny területet ki is vett egyelőre a szabályozási tervből, úgy határoztak, hogy azokat újra tárgyalják. Ilyen a Fürdő utcai műfüves futballpálya esetleges beépítése, a Tamás-hegy részleges beépítése, valamint a Baricska és Hordó csárda fejlesztése.
– Nemhogy végleges döntés nincs ezekben a kérdésekben, de még a javaslatból is kivettük őket, mert újra a testület elé kerülnek. Véleményem szerint a műfüves pálya esetében csak akkor valósulhat meg fejlesztés, ha egyrészt az a város érdekeit szolgálja, másrészt az esetlegesen elvesző sportpályákat pótolni tudjuk. Azaz tisztán üzleti beruházás itt kizárt. Kell egy megfelelő funkciót és építészeti megoldást tartalmazó fejlesztés, amit támogatni tudunk, – ilyen javaslat egyelőre nincs. A Baricska és a Hordó csárda esetében azt látjuk, hogy az egyik felújításra szorul, a másik évek óta nem is működik. Itt az elvi lehetőségét adnánk meg annak, hogy megvalósulhasson egy olyan fejlesztés, ami működőképessé tenné a csárdákat. Az a hazai tapasztalat, hogy ezek a szolgáltatások akkor életképesek, ha a szőlészetet, borászatot, éttermi vendéglátást és vendégfogadást egyszerre tudják nyújtani. Mindkettő csárda markánsan kapcsolódik a városhoz, rendkívül fontos a megtartásuk, nem adunk szabad felhasználási lehetőséget itt sem senkinek – vélekedett Bóka István, aki hozzátette: a Tamás-hegy esetében még ennyi konkrétum sincs, a képviselők újra tárgyalják a kérdést.
A szabályozási terv egyebek mellett tartalmazza még a Zrínyi és Köztársaság utca kereszteződésében lévő ingatlan beépítését. A terület az ÁFÉSZ tulajdonában van, itt a város elvi támogatását adná az ingatlan beépítéséhez, az ÁFÉSZ viszont eladta az önkormányzatnak a Kossuth utcán álló, jelenleg egy nem működő boltot és három lakást tartalmazó értékes ingatlanát, az épület a Zöld program keretében megvalósuló felső városrész rehabilitációjának egyik fontos eleme lesz.
Bóka István polgármester szerint a város fejlődése nem állhat meg, ez nem lehet érdeke egyetlen füredinek sem. A fejlesztések az önkormányzat által szabályozott és ellenőrzött keretek között folyhatnak a továbbiakban is, hiszen a város megélhetéséhez minderre szükség van.
[bs-white-space desktop-ws=”32″ tablet-ws=”16″ mobile-ws=”10″][/bs-white-space]
Ha nem akar lemaradni Balatonfüred fontosabb híreiről, programjairól, akkor iratkozzon fel hírlevelünkre.
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben
ovi
2024.11.28.
Szerintem nem tájidegen, sőt egyetértek, jól néz ki. Hogy Dubaj, hogy jön ide, végképp nem értem. Biztos kellett valami nagy,…
Bővebben
Nagyon új óvoda
2024.11.28.
Én is egyetértek az eredeti kommentelővel. Nekem a tájidegen szó jutott eszembe. Van egy honlap, szerintem nem írhatom ide a…
Bővebben