A Lóczy Lajos Gimnázium igazgatóját, Duna Katalint kérdeztük arról, hol és milyen körülmények között kezdik az új tanévet a gimnázium diákjai?
– 430 tanuló elhelyezéséről kellett gondoskodni, amelyet a Balatonfüredi Tankerületi Központ szervezett meg, a körülményekhez képest a diákok számára legkedvezőbb módon.
A tanításhoz legalább 24 teremre van szükségünk, de Balatonfüreden nincs olyan üresen álló nagy épület, amelyben ennyi helyiség megtalálható. Két nagyobb bázisa lesz az intézménynek az átépítés alatt: a jelenleg is működő Bartók Béla utcai épület és a Hotel Agro illetve annak területére telepített iskolakonténerek. A természettudományos laborunk az Eötvös Loránd Általános Iskolában lesz, de termeket kaptunk a piros iskolában és a Rendszerinnovációs Központban is.
– Milyen szempontok szerint helyezik el szeptembertől a diákokat?
– Elsődleges szempont, hogy a diákoknak a lehető legkevesebbet kelljen tanulási helyszínt változtatni, tehát alapvetően a pedagógusok mozognak majd az egyes helyszínek között. Ha mégis helyszínt kell változtatnia a diákoknak, akkor azt pedagógus vagy pedagógiai munkát segítő dolgozó kíséretében teszik. Elkerülhetetlen, hogy a testnevelés, az informatika vagy a természettudományos laborkísérleteket igénylő órák miatt ne kelljen néha a tanulóknak másik helyszínre menniük, de ezt is felügyelettel, biztonságos körülmények között bonyolítjuk le.
– Mekkora átszervezést igényel szeptembertől a tanítás?
– Véleményem szerint a délutáni oktatás nem hatékony, ezért ezt elvetettük. A tanítás kezdetét a bejáró tanulóink autóbuszjárataihoz igazítjuk, és a szünetek is hosszabbak lesznek. Alapvetően azonban nem változtattunk az oktatásszervezésen. Rendkívül precízen megszerkesztett órarenddel, a dolgozók feladat-átcsoportosításával oldjuk meg, hogy a tanulók a lehető legkevesebb kényelmetlenséggel szembesüljenek.
– A tanítást milyen mértékben befolyásolja majd ez az átmeneti helyzet?
– A tanítás minősége és hatékonysága semmilyen körülmények között nem szenvedhet csorbát. A tantestület minden tagja felkészült az átmeneti időszakra, külön munkacsoportokat alakítottunk az egyes új feladatok kezelésére. Vezetőként eddig is tudtam, hogy kiváló csapatom van, de a kollégák rendkívüli összefogása, új ötletei, a gimnázium iránti elkötelezettsége engem is meglepett.
– Hogy készül a tantestület, mikor költözhet vissza a megújított iskola épületébe?
– Tudomásom szerint a kivitelező cégnek a munkaterület átadásától számított 365 nap áll rendelkezésére a munka elvégzésére. Egy régi épület felújításánál természetesen számolni kell rejtett hibákkal is, amelyek csak a kivitelezés során derülnek ki, és meghosszabbíthatják a munkafolyamatot, ezért napra pontosan most még senki nem tudja megmondani, mikor vehetjük birtokunkba az új iskolát. A tantestület azonban optimista és úgy készül, hogy a 2020/2021-es tanév során beköltözhetünk a kibővített és megújult Lóczy Lajos Gimnáziumba.
[bs-white-space desktop-ws=”36″ tablet-ws=”16″ mobile-ws=”10″][/bs-white-space]
Mint arról korábban már beszámoltunk, az uniós és hazai forrás fedezte beruházás révén európai színvonalú körülmények között tanulhatnak majd a gimnázium diákjai. Ekkora volumenű fejlesztésre még nem volt példa a 62 éves tanintézmény életében.
A gimnázium egy új, hét tantermet felölelő emeletet kap, modernizálják a meglévő épületet, és jelentős energetikai fejlesztés is megvalósul: kicserélik a nyílászárókat, korszerűsítik a hőszigetelést illetve a fűtést.
Fotón a felújított gimnázium látványterve.
pedig szeretem a sört
2024.09.03.
Érdekes hozzászólás.Visszakérdezek: tapolcai, nemesgulácsi, akali, esztergomi, zirci, stb. ismerőseinknél sosincs baj a vízzel. (Pedig kánikula ott is van.) Vajon miért??…
Bővebben
aggódom szeretett Füredemért
2024.09.02.
Több okból is a szerencse kegyeltje vagyok, 8 nyelvet beszélek jól, és így módomban áll sok politikai-gazdasági-stb. cikket, véleményt eredetiben…
Bővebben
strandoló
2024.09.01.
Kedves pedig szeretem a sört! A hosszan tartó kánikulára, mint okra nem gondolt?
Bővebben