A fejlesztés érdekében a Széchényi Alapok Zrt. 280 millió forintot fektetett a versenyvitorlásokat gyártó és fejlesztő Code Yachts Kft.-be. A befektetésből 140 millió forintot fordított a cég az új székesfehérvári üzemének indítására, és további 140 millió forintot költ 9 darab CODE típusú versenyhajó gyártására, amelyek 2021 végére készülnek majd el.
– Az 1860-as években innen indult el útjára a balatoni vitorlázás, most pedig ezzel a kiváló versenyhajóval innen indulhat el a magyar vitorlázás jövője is. Fontos, hogy a magas szintű versenyvitorlázás mellett nagy figyelmet fordítsunk az utánpótlás nevelésre illetve a tömegsportra is. Ezek az új versenyhajók hozzájárulhatnak majd ahhoz, hogy tovább fejlődjön a vitorlázás a Balatonon – vélekedett Bóka István polgármester, az új fejlesztésű versenyhajó avatásán.
Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium államtitkára hangsúlyozta: a kormány a járványhelyzet okozta károk enyhítésére, a gazdaság védelme érdekében jelentős forrásokat tett elérhetővé a vállalkozásokat ért károk enyhítésére.
– Nagy bennünk a bizakodás, reméljük, a balatoni turisztikai szezon berobban, és a második negyedévtől a hazai gazdaság teljesítménye is növekszik. 2022-ben akár 4-5 százalékos növekedéssel is számolhatunk majd – vélekedett az államtitkár.
Kontrát Károly, a térség országgyűlési képviselője hozzátette: a fejlesztési támogatás nem véletlen, hiszen a magyar cég komoly reményekkel indul a hazai és nemzetközi piacon.
A CODE 10 hajónál alkalmazott technikai megoldások egyedülállóan gyors, könnyű és biztonságos vitorlást eredményeztek. A vitorlás már két versenyen részt is vett – hangzott el az ünnepségen, amely végén a szokásoknak megfelelően pezsgővel fel is avatták az új vitorlást.
- Képgaléria
A CODE Yachts egy hazai versenyvitorlásokat fejlesztő és gyártó cég, amely 8 és 10 méter hosszú, karbonból készült luxus versenyvitorlásokat tervez és készít a székesfehérvári hajóépítő üzemében. A Széchenyi Alapok 280 millió forintot fektetett be az új, 10 méteres hajó kifejlesztésébe és gyártásába, annak érdekében, hogy a Covid járvány után megélénkülő piacon a hajóépítő cég minőségi kínálattal jelenhessen meg a hazai és nemzetközi piacon.
A 100 százalékos állami tulajdonban lévő Széchenyi Alapok Zrt. 2010 óta a hazai kis- és középvállalkozások vezető tőkefinanszírozó partnere, amely 103 milliárd forint tőkekerettel gazdálkodik. Megalakulása óta közel 120 befektetést hajtott végre. Az alapkezelő 2020-tól jelentősen bővítette a befektetési lehetőségek körét, elindította a nagyvállalati befektetéseket, valamint Kék Bolygó Klímavédelmi Kockázati Tőkealap néven, a Kék Bolygó Alapítvánnyal közös fenntarthatósági alapját.
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben
ovi
2024.11.28.
Szerintem nem tájidegen, sőt egyetértek, jól néz ki. Hogy Dubaj, hogy jön ide, végképp nem értem. Biztos kellett valami nagy,…
Bővebben
Nagyon új óvoda
2024.11.28.
Én is egyetértek az eredeti kommentelővel. Nekem a tájidegen szó jutott eszembe. Van egy honlap, szerintem nem írhatom ide a…
Bővebben