Jobbára télikabátos nézelődők előtt merészkedtek a vízbe a fürdőzők, akik között több újonc is volt. Hosszas légzőgyakorlatok és bemelegítés után sétáltak be a Balatonba a fürdőzők, akiket még a közelben úszkáló hattyúk is jól megnéztek maguknak.
– Az első 2-3 perc a vízben fájdalommal jár. Szúró érzés a végtagokban, zsibbadás, ezt nem lehet megúszni, hiába gyakorlott az ember. Pár perc után viszont a kellemetlen érzés elmúlik, a lassú kilégzéssel kontrollálni lehet a testünket. Ez nekem egyfajta befelé fordulás: talpam alatt a föld, fölöttem az ég, a vízben levés pedig természetessé válik – válaszolta kérdésünkre Tujder Tamara, aki több hónapja vesz már részt a hideg fürdőzéseken. Mint elmondta, a különleges élmény mellett valóban van egészség megőrző hatása is a fürdőzésnek.
– Amióta hideg fürdőket veszek, nem voltam náthás beteg, a hőháztartásom is megváltozott, sokkal jobban tűröm a hideget – mondta.
Az az alapszabály, hogy maximum annyi időt töltenek a Balatonban, ahány fokos a víz – tudtuk meg Pribék István trénertől. A kezdők 2-3 percnél tovább nem tartózkodhatnak a hideg vízben, de ezt könnyű betartani, mert általában nem is bírják ennél tovább. Pár hónapos rutinnal azonban, a megfelelő légzésgyakorlatok elsajátításával és az elmaradhatatlan bemelegítéssel, ki lehet tolni ezt az időt – magyarázta a tréner.
A Balatoni jegesmedvék csoport a következő hétvégén Alsóörsön tart hideg fürdőzést, bárki csatlakozhat hozzájuk.
Képgaléria
Kérdés-nek
2025.02.05.
Köszönöm a választ!
Bővebben
kérdés
2025.02.05.
Minden ilyen felmérés önkéntes alapon történik, ez evidens, ahogy ez a hírben is benne van egyébként. Bárhogy keresik meg minden…
Bővebben
KSH felmérés
2025.02.05.
Szeretném kérdezni - és örülnék hivatalos írásos válasznak itt -, hogy akit kisorsolnak és egyszer csak csenget a kérdezőbiztos, de…
Bővebben