Levente és Anna, a MyFarm balatoni kertgazdái, (képünkön) akik saját kertjükben termesztik a vegyszermentes zöldségeket, garantálják, ami reggel még a földben volt, az már pár órával később az asztalunkon is ott lehet.
A MyFarm küldetése, hogy a legjobb minőségű, egészséges zöldségeket kínálja, közvetlenül a termelőtől a fogyasztóig. Termékeik nem csak a legfrissebbek, de a legegészségesebbek, mert mentesek minden vegyszertől és mesterséges adaléktól.
A gazdák vegyszermentes gazdálkodásban szerzett több évtizedes tapasztalata, földdel való kapcsolata, valamint a fenntarthatósági törekvéseket szem előtt tartó szemlélete hozzájárul ahhoz, hogy valóban jót, s jól termeljenek, és juttassanak el hétről hétre az előfizetőik otthonába.
– Gazdaságaink működtetése legtöbb esetben több generációt is bevonó feladat, hiszen gazdáink tudása mindenhol kiegészül a családok fiataljainak modern szemléletével, így hatékonyan ötvözzük a tradicionális tudást a modern technológia és a digitalizáció nyújtotta lehetőségekkel. Elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy újra háztáji, hazai és helyi termékek kerülhessenek a családok asztalára, s hogy rövidítsük a sokszereplős és akár több ezer kilométeres ellátási láncokat, ezzel mérsékelve a környezet terhelését – vallják a MyFarm alapítói.
A MyFarm-ot Kövesdi Gábor alapította, a kosárszolgálat szülei hartai gazdaságából nőtte ki magát nagyobb hálózattá. Ma már Mautner Zsófi ismert gasztroblogger, mint a közösség nagykövete, is támogatja közös főzésekkel, receptekkel a közösséget.
A MyFarm mindig idény zöldséget kínál, értelemszerűen nem lesz primőr és nem lesz minden makulátlan, hiszen aznap reggel szedik fel a kertben, de közben szezonális, vegyszermentes, vitaminban gazdag és extrán finom.
Kollár Levente, balatonberényi gazda frissen csatlakozott a Myfarmhoz, feleségével Annával ketten művelik a földjeiket.
– Sáfrányt termesztünk négy éve, és amire nagyon büszkék vagyunk, hogy miénk Magyarország első ökológiailag minősített sáfrány ültetvénye. A közösséghez azért csatlakoztunk, mert vegyesprofilú ökológiai gazdálkodást folytatunk, friss zöldséget is termelünk, és egyezik a filozófiánk, mi is helyben, a hosszú értékesítési láncokat kikerülve szeretnénk eladni a terményeinket, és nem utolsó sorban piaci biztonságot is jelentenek a Myfarm hálózattól érkező vevők – fogalmaz Kollár Levente.
Öt hektáron intenzív kertészeti kultúrákkal foglalkoznak, nem használnak vegyszereket, bár az ökológiai gazdálkodásban a természetes szerek, mint a réz, a kén korlátozottan ugyan megengedett, a természetes egyensúly fenntartására törekednek a gazdaságunkban, a kártevők ellen megfelelő növénytársítások, rezisztens fajták ültetésével védekeznek.
– Az első kosarat a tervek szerint május közepe és vége felé szállítjuk ki a megrendelőknek itt a Balatonnál. Aki csatlakozni szeretne a tudatos fogyasztók közösségéhez, és élvezni a természet adta ízeket és tápanyagokat, az keresse fel a MyFarmot – teszi hozzá.
pedig szeretem a sört
2024.09.03.
Érdekes hozzászólás.Visszakérdezek: tapolcai, nemesgulácsi, akali, esztergomi, zirci, stb. ismerőseinknél sosincs baj a vízzel. (Pedig kánikula ott is van.) Vajon miért??…
Bővebben
aggódom szeretett Füredemért
2024.09.02.
Több okból is a szerencse kegyeltje vagyok, 8 nyelvet beszélek jól, és így módomban áll sok politikai-gazdasági-stb. cikket, véleményt eredetiben…
Bővebben
strandoló
2024.09.01.
Kedves pedig szeretem a sört! A hosszan tartó kánikulára, mint okra nem gondolt?
Bővebben