Nyári múzeumi alkotótábor indul több ütemben, 7-12 éves gyermekeknek.
A Nyári múzeumi alkotótábor nyaranta tart egyhetes foglalkozásokat, amelyek végén, a kurzus során megálmodott és megvalósított műveket egy nyilvános mini-kiállításon tekinthetik meg a szülők és barátok. A foglalkozásokat Nyitrai Orsolya képzőművész vezeti, aki széles spektrumát kínálja mind a művészet értelmezési lehetőségeinek, és a művészetcsinálás technikai megoldásainak.
A foglalkozások napközis jellegűek, reggel 9 órától délután 4 óráig tartanak, hétfőtől péntekig. A táborok utolsó napját finisszázzsal zárják, amikor a gyerekek egész heti munkája, összes alkotásuk megtekinthető. A gyerekek elismerésért és az alkotásuk üzenetének megmutatásáért dolgoznak, nem érdemjegyért.
A program a Vaszary Galéria aktuális kiállításaihoz illeszkedik, amely jelen esetben Jean Cocteau, Picasso és Robert Capa műveinek vizsgálatát jelenti. Az idei nyár hívószavai: fotó, analóg, monokróm, fotogram, fény-árnyék, sötét-világos, expozíció, avagy a pillanat művészete land-art és gesztusfestészet.
Az Alkotóműhely foglalkozásainak titka, hogy nem a kézügyesség a fontos, hanem a kíváncsiság folyamatos fenntartása.
Egy csoportba 12 fő jelentkezhet. Hétfőtől péntekig, minden nap 9-16 óráig tartják a foglalkozásokat. Ára: 19.000 Ft/hét/gyermek, 17.000 Ft/hét/gyermek, testvérkedvezménnyel, amely magába foglalja az ebédet, az eszközök díját és a foglalkozást.
Helyszín: Vaszary Galéria. Információ: 87/950-876, vagy a 30/474-4448 telefonszámon.
Időpontok:
június 29 – július 5.
július 6 – július 10.
július 13 – július 17.
július 27 – július 31.
augusztus 10 – augusztus 14.
Krónikás
2024.12.13.
Ismét lélek melegítő volt az iskolai kórusok karácsonyi hangversenye a Kongresszusi Központban. Köszönjük!
Bővebben
éljen a REALISTA pesszimizmus
2024.12.04.
Óvoda, belső udvar, körforgalom, 5csillagos szálló, új lakótelep, stb., egyremegy. Amit a k.u.k. időkben és talán 1950-ig építettek, az tetszett…
Bővebben
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben