Az élet minden fontos kérdése, kulturális kérdés is egyben, a kultúra ereje felbecsülhetetlen – mondta a Magyar Kultúra Napján Hammerstein Judit. Füred kulturális díját Pálffy Károly vehette át.
– Ahol sorvad a kultúra, ott a nemzet és az egyén is sorvadásra ítéltetett. A kultúra meghatározza az egyéni és a közösségi identitást is. Balatonfüreden jó helyen vagyunk, hiszen messzire hangzó kulturális szerepe van a városnak. Nemcsak kultúrtörténetileg jelentős település, de eredeti módon járul hozzá a jelenünk kultúrájához is – fogalmazott a gálaesten Hammerstein Judit a Balassi Intézet főigazgatója, aki hangsúlyozta: Magyarország kulturális kisugárzása erős, óriási lehetőségei vannak az országnak.
Az ünnepségen aláírták a város és a Balassi Intézet stratégiai megállapodását. Ez egy kulturális, idegenforgalmi együttműködés, a jövőben jelentős belföldi illetve külföldi programokon is együtt jelenünk meg a várossal – hangsúlyozta a magyar kulturális diplomácia legfontosabb intézetének igazgatója.
Fotógalériáért katt a kis képre.
{photogallery}3481{/photogallery}
Az ünnepségen átadták a Balatonfüred Kultúrájáért kitüntetést, amelyet Pálffy Károly tanár, festőművész, grafikus vehetett át, a több évtizedes kiemelkedő színvonalon végzett pedagógiai, valamint képzőművészeti tevékenysége elismeréséül.
Pálffy Károly 1949-ben született Tapolcán. A középiskolát Veszprémben végezte, majd Pécsett szerzett rajz-biológia szakos tanári diplomát. 1974 óta él és dolgozik Balatonfüreden. A város általános iskoláiban és gimnáziumában tanított. Hatására tanítványai közül többen művészpályára léptek, őt vallják mesterüknek.
Pálffy Károly művészként megrögzötten kötődik a Balaton-felvidékhez kiemelten Balatonfüredhez és a Balatonhoz. Alkotásiban az ember és a természet szimbiózisa, egymásra hatása jelenik meg, – általuk egy meghitt, mélyen átélt világot jelenít meg. A természet mikro és makro világa, a táj és benne az ember léte – áll művészi gondolkodásának középpontjában.
„Képeimmel a szépséget és a szeretet szeretném közvetíteni az embereknek, azt a szépséget, szelídséget, ami szinte árad a természetből. Benne lenni a tájban, a témában, hogy a mű lelkileg fölemelő legyen” – fogalmazta meg művészi hitvallását.
Számos balatonfüredi könyv valamint kiadvány borítólapját tervezte és illusztrálta. Egyik alapító tagja a Füredi Műhelynek, a későbbi Művészklubnak. Rendszeresen szerepel egyéni és csoportos kiállításon, itthon és külföldön egyaránt. Pedagógiai és művészeti munkásságát 2003-ban Pro Comitátu, 2005-ben pedig Balaton Díjjal ismerték el. 2011-ben Balatonfüred Város Kulturális Nagykövete kitüntető címet érdemelte ki.
Az Anna Grand Hotelben rendezett esten a Trió a la Kodály (Oláh Dezső – zongora, Erdő Zoltán – klarinét, Tar Gergely – ütőhangszerek) adott koncertet. Kodály zenéje szólalt meg más köntösben, tele reflexiókkal, improvizációkkal. Kortárs jazz volt a javából, finom utalásokkal és hangulatváltásokkal. Az utóbbi idők egyik legjobb füredi koncertjét hallhatta a közönség.
balatonfured.hu
Krónikás
2024.12.13.
Ismét lélek melegítő volt az iskolai kórusok karácsonyi hangversenye a Kongresszusi Központban. Köszönjük!
Bővebben
éljen a REALISTA pesszimizmus
2024.12.04.
Óvoda, belső udvar, körforgalom, 5csillagos szálló, új lakótelep, stb., egyremegy. Amit a k.u.k. időkben és talán 1950-ig építettek, az tetszett…
Bővebben
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben