A műtárgyak kilépnek a sík térből, gyakran mozognak is, az alakzatok az ember asszociációs képességét hívják segítségül. A képek játszanak a fénnyel és a néző intuícióival. A kiállítás kitágítja a valóság határait, megmutatja, hogy nemcsak az lehet a valóság, amit látunk és érzékelünk, hanem az is, amit a gondolataink hoznak létre. Lehetőséget teremt arra, hogy túl a görcsös megértésen, eljussunk valami könnyedebb, illékonyabb, a képzeletünk teremtette világba.
– Fokozott érzékenységgel készült műtárgyakat láthatunk. Rebbenő, finomra hangolt anyagok amelyeknek a gondolatunk ad tartalmat. Játékosság, ezoterikus gondolkodás, filozofikus szemlélet, kilépés a valóságból, ilyen ez a tárlat – mondta megnyitóbeszédében Sinkó István képzőművész.
- Képgaléria
Pallavi Majumder munkái főleg azokkal a megmagyarázhatatlan állapotokkal foglalkoznak, amelyeket gyakran tapasztalunk, azonban nem tudunk megmagyarázni. Műveinek célja, hogy megjelenítsék a megmagyarázhatatlan érzelmeket vagy érthetetlen helyzeteket, amelyek az ismert és az ismeretlen, a rokonszenves és az ellenszenves, a látható és a láthatatlan, a jelentéssel bíró és a jelentés nélküli határán vannak. A művész leginkább ezeket az általa „kledonok”-nak nevezett állapotokat ábrázolja műveiben.
Sanjib Barui munkái bensőségesen kapcsolódnak azokhoz a kérdésekhez, amelyek az érzések és a tudat, a tér és idő szimbiózisából erednek. Sanjibot munkáin keresztül az identitás és az észlelés közötti ellentmondásos különbség érdekli. Művei felhívják a figyelmet az egy létező igazságon belül uralkodó számtalan rejtett igazságra.
A két művész alkotásait egyébként a Tempevölgy folyóirat 2019-ben megjelent számában részletesen bemutatta.
Pallavi Majumder és Sanjib Barui indiai képzőművészek izgalmas tárlata július 3-ig látható a Vaszary Galériában.
Krónikás
2024.12.13.
Ismét lélek melegítő volt az iskolai kórusok karácsonyi hangversenye a Kongresszusi Központban. Köszönjük!
Bővebben
éljen a REALISTA pesszimizmus
2024.12.04.
Óvoda, belső udvar, körforgalom, 5csillagos szálló, új lakótelep, stb., egyremegy. Amit a k.u.k. időkben és talán 1950-ig építettek, az tetszett…
Bővebben
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben