– Ennyire nem vártuk még az első hajót, mint ebben az erős szélben – kezdte a Hajókikötőben tartott megnyitó beszédét Bóka István, Balatonfüred polgármestere. – Mindannyiunk érdeke, hogy a balatoni hajózás jól működjön, a turizmus és a közlekedés szempontjából is fontos ez. Úgy látom, a Bahart többségi tulajdonosa, az állam, jó gazdája a cégnek, a fejlődés folyamatos – mondta a polgármester.
A Balatoni Hajózási Zrt. vezérigazgatója Veigl Gábor kiemelte: a cég fejlesztése nem most kezdődött, az elmúlt években bővítették a hajók menetrendjét, a programkínálatot, és a flottát, amely most már 25 hajóból áll.
– Évente több mint egymillió utast szállítanak majd az új hajók, egyértelmű volt, hogy szükség van az új kompokra, a kapacitásbővítésre és a műszaki megújulásra. A hajók magukért beszélnek, biztos vagyok benne, hogy az utasok is elégedettek lesznek – mondta a BAHART vezérigazgatója.
Az ünnepségen dr. Molnár Anita Siófok alpolgármestere, Lombár Gábor a Balatoni Szövetség Elnöke és Kontrát Károly országgyűlési képviselő is köszöntötte a hajósokat és az érdeklődőket, majd a hagyományoknak megfelelően a zászlófelvonással hivatalosan is kezdetét vette a 177. balatoni hajózási szezon.
A szezonnyitó ünnepségen felvonult a hajótársaság négy új, a Balaton, a Tomaj, a Szántód, és Tihany névre keresztelt hajója, amelyeket Mihályi Jeromos tihanyi perjel meg is áldott.
Képgaléria
A BAHART négy új hajóját kifejezetten a Balaton adottságaira tervezeték, fontos szerepet kapnak a turizmusban és a helyi közlekedésben is, hiszen a gyorsabb hajók sűrűbb, a tágas, korszerű belső terek pedig kényelmesebb átkelést biztosítanak majd a révek között.
A hajózási társaság tájékoztatása szerint az egyedi kompok és katamaránok a legmodernebb környezetvédelmi normáknak megfelelő motorokkal rendelkeznek, modern kormányzással és technológiákkal felszereltek, és elődeiknél gyorsabbak − a kompok 15km/órás, a katamaránok 18km/órás – utazósebességre képesek. Klíma és rádiónavigációs rendszerek is működnek a hajókon, amelyek az eddigi legnagyobb utas és jármű befogadóképességgel rendelkeznek.
Az ünnepségen átadták Balatonfüred város díszoklevelét, amelyet Vanyolai Sándor vehetett át.
Vanyolai Sándor 1979-ben üzemvezetőként kezdte hajózási pályafutását. 1994-ben tett szert élete első hajójára, a Balatonra. Majd bátor elhatározást követően 1998-ban megvásárolta és felújította a legendás Jókai hajót. Az 1913 -ban épített Jókai, túlélt két világháborút, egy elsüllyesztést, a gazdasági világválságot és többszöri kiselejtezést. Vanyolai Sándornak köszönhetően a Jókai Balatonfüred ikonikus hajójává vált, fedélzetén rendezték például éveken át az Anna-bált megelőző szívhalászatokat.
Vanyolai Sándor 2023-as nyugállományba vonulásáig hajózott a Jókain, amit végül a Balatoni Hajózási Zrt. vásárolt meg, így vált teljessé a Jókai, Helka, és Kelén hajókból álló nosztalgia flotta.Vanyolai Sándor több évtizedes szakmai elhivatottsága és a klasszikus magyar értékek megőrzéséért kifejtett tevékenysége elismeréseként vehette át a balatonfüredi önkormányzat díszoklevelét – hangzott a laudáció.
Az ünnepségen műsort adott a Siófoki Férfi Dalkör Egyesület és a Balatonfüred Néptánc Együttes a Reformkori Hagyományőrzők Társaságának közreműködésével.
A szezonkezdet ünnepén az érdeklődők ingyenes sétahajózásra indultak az erősen hullámzó Balatonon, az új Tomaj katamarán fedélzetén.
Krónikás
2024.12.13.
Ismét lélek melegítő volt az iskolai kórusok karácsonyi hangversenye a Kongresszusi Központban. Köszönjük!
Bővebben
éljen a REALISTA pesszimizmus
2024.12.04.
Óvoda, belső udvar, körforgalom, 5csillagos szálló, új lakótelep, stb., egyremegy. Amit a k.u.k. időkben és talán 1950-ig építettek, az tetszett…
Bővebben
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben