Az élet minden fontos kérdése, kulturális kérdés is egyben, a kultúra ereje felbecsülhetetlen – mondta a Magyar Kultúra Napján Hammerstein Judit. Füred kulturális díját Pálffy Károly vehette át.
– Ahol sorvad a kultúra, ott a nemzet és az egyén is sorvadásra ítéltetett. A kultúra meghatározza az egyéni és a közösségi identitást is. Balatonfüreden jó helyen vagyunk, hiszen messzire hangzó kulturális szerepe van a városnak. Nemcsak kultúrtörténetileg jelentős település, de eredeti módon járul hozzá a jelenünk kultúrájához is – fogalmazott a gálaesten Hammerstein Judit a Balassi Intézet főigazgatója, aki hangsúlyozta: Magyarország kulturális kisugárzása erős, óriási lehetőségei vannak az országnak.
Az ünnepségen aláírták a város és a Balassi Intézet stratégiai megállapodását. Ez egy kulturális, idegenforgalmi együttműködés, a jövőben jelentős belföldi illetve külföldi programokon is együtt jelenünk meg a várossal – hangsúlyozta a magyar kulturális diplomácia legfontosabb intézetének igazgatója.
Fotógalériáért katt a kis képre.
{photogallery}3481{/photogallery}
Az ünnepségen átadták a Balatonfüred Kultúrájáért kitüntetést, amelyet Pálffy Károly tanár, festőművész, grafikus vehetett át, a több évtizedes kiemelkedő színvonalon végzett pedagógiai, valamint képzőművészeti tevékenysége elismeréséül.
Pálffy Károly 1949-ben született Tapolcán. A középiskolát Veszprémben végezte, majd Pécsett szerzett rajz-biológia szakos tanári diplomát. 1974 óta él és dolgozik Balatonfüreden. A város általános iskoláiban és gimnáziumában tanított. Hatására tanítványai közül többen művészpályára léptek, őt vallják mesterüknek.
Pálffy Károly művészként megrögzötten kötődik a Balaton-felvidékhez kiemelten Balatonfüredhez és a Balatonhoz. Alkotásiban az ember és a természet szimbiózisa, egymásra hatása jelenik meg, – általuk egy meghitt, mélyen átélt világot jelenít meg. A természet mikro és makro világa, a táj és benne az ember léte – áll művészi gondolkodásának középpontjában.
„Képeimmel a szépséget és a szeretet szeretném közvetíteni az embereknek, azt a szépséget, szelídséget, ami szinte árad a természetből. Benne lenni a tájban, a témában, hogy a mű lelkileg fölemelő legyen” – fogalmazta meg művészi hitvallását.
Számos balatonfüredi könyv valamint kiadvány borítólapját tervezte és illusztrálta. Egyik alapító tagja a Füredi Műhelynek, a későbbi Művészklubnak. Rendszeresen szerepel egyéni és csoportos kiállításon, itthon és külföldön egyaránt. Pedagógiai és művészeti munkásságát 2003-ban Pro Comitátu, 2005-ben pedig Balaton Díjjal ismerték el. 2011-ben Balatonfüred Város Kulturális Nagykövete kitüntető címet érdemelte ki.
Az Anna Grand Hotelben rendezett esten a Trió a la Kodály (Oláh Dezső – zongora, Erdő Zoltán – klarinét, Tar Gergely – ütőhangszerek) adott koncertet. Kodály zenéje szólalt meg más köntösben, tele reflexiókkal, improvizációkkal. Kortárs jazz volt a javából, finom utalásokkal és hangulatváltásokkal. Az utóbbi idők egyik legjobb füredi koncertjét hallhatta a közönség.
balatonfured.hu
Belső üdvar-hoz
2024.11.15.
Köszönöm, hogy megengedi a szubjektivitást, mert szerintem igenis betonszörny. Ez is és igen, a vele szemben lévő is. Szerintem. Nem…
Bővebben
belső udvar
2024.11.12.
Szerintem nem betonszörny épül, az ezzel szemben van, de ez szubjektív. Lesz egy nyitott épület, üzletekkel, szerintem ez jó. Fűmaggal…
Bővebben
Krónikás
2024.11.11.
Teljes egészében egyetértek "belső udvarral". Egy újabb terület lesz rendezett. Ugyanakkor érthetetlen, hogy Füreden már olyan területeken is el lehet…
Bővebben