Az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére a Kovászna parkban, a Szabadságharcos fiú szobránál rendezett ünnepségen a Lóczy Lajos Gimnázium igazgatója felidézte az 1956-os forradalom eseményeit, külön kitért a füredi történésekre. Mint fogalmazott, a balatonfürediek erkölcsösen, tisztán harcoltak, nem fosztogattak. A szovjet csapatok november 6-i városba bevonulása után többen disszidáltak, többeket börtönbe zártak vagy ellehetetlenítettek.
– 1956-ban, mint oly sokszor a történelemben, a fiatalok tették meg az első lépést. Bibó István fellépésüket megrendítőnek és bölcsnek nevezte. Gondolnunk kell a mártírjainkra, és nem szabad felednünk, hogy egy nemzet vagyunk, csak együtt, közösségként léphetünk előre – mondta Duna Katalin.
- Képgaléria
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen Bujtás Ervin, gitáros, énekes, dalszerző és Máté P. Gábor színművész lépett fel.
A délelőtti órákban a Bibó szobornál Molnár Gábor, a Lóczy Lajos Gimnázium történelemtanára mondott rövid beszédet, délután a Bata ligetben tartanak majd megemlékezést, este pedig ökumenikus imát tartanak a köztemetőben.
Belső üdvar-hoz
2024.11.15.
Köszönöm, hogy megengedi a szubjektivitást, mert szerintem igenis betonszörny. Ez is és igen, a vele szemben lévő is. Szerintem. Nem…
Bővebben
belső udvar
2024.11.12.
Szerintem nem betonszörny épül, az ezzel szemben van, de ez szubjektív. Lesz egy nyitott épület, üzletekkel, szerintem ez jó. Fűmaggal…
Bővebben
Krónikás
2024.11.11.
Teljes egészében egyetértek "belső udvarral". Egy újabb terület lesz rendezett. Ugyanakkor érthetetlen, hogy Füreden már olyan területeken is el lehet…
Bővebben