Oldal kiválasztása

Nevet és szlogent keresnek

Szerző: | 2020-05-13.

Az önkéntesség kiemelt szerepet játszik az összes sikeres Európa Kulturális Fővárosa programban, hiszen ez az eszköz az, ami a közösség aktivizálásával bevonja és új tapasztalatokhoz és közösségi élményhez segíti az adott terület lakóit.

Valahol mindannyian önkéntesek vagyunk, hiszen alkalomadtán szívesen segítünk a szomszédunknak, vállalunk feladatot a gyerekeink iskolájában, óvodájában, szedünk szemetet a lakhelyünkhöz közeli erdőben, vagy ültetünk fát az utcánkban. Szeretnénk, ha ez a pozitív társadalmi jelenség széles körben elterjedne és hozzásegítené városunkat és régiónkat az EKF program sikeréhez.

Miért jó önkéntesnek lenni?

Jót tenni jó és ez a pozitív élmény segít megismerni egymást és megérteni mások problémáit.
Ha másoknak segítünk, azzal létrehozunk valami újat.
Kiegészítjük egymást, vagyis új közösséget hozhatunk létre a munkánkkal és a tudásunkkal.
Tanulhatunk, hiszen az önkéntesek a munkájuk által meg is ismerik a területet, amin dolgoznak.
Részesei lehetünk valaminek, aminek addig csak távoli szemlélői voltunk.
Segíthetjük városunkat, régiónkat és sikeressé tehetjük a VEB 2023 EKF programot!

Miért nem mi akarjuk kitalálni a program nevét?

Az EKF programunk egyik legfontosabb értéke a bevonás. Szeretnénk, ha Veszprémben és a Bakony-Balaton régióban élők megismernék a programunkat és megtapasztalhatnák, hogy milyen pozitív hatásai vannak az önkéntességnek. Azt gondoljuk, hogy ennek nagyon jó első lépése lehet egy névadó pályázat.

Milyen ötletet adhatok le?

Ha úgy érzed, hogy a fenti kiírásnak és az önkéntesség értékeinek is megfelelnek az ötleteid, akkor bármilyet. Leadhatsz csak név, vagy csak szlogenjavaslatot is, de együtt a kettő is jöhet. Ha az ötleteléshez még több információt szeretnél, akkor ajánljuk figyelmedbe az onkentes.hu írását.

Hogyan küldjek ötletet?

Javaslatodat a Facebook oldalunkon látható post alatt kommentben, az oldalnak küldött üzenetben, vagy az ekfabc@veszprembalaton2023.hu címen adhatod le.

Mi alapján hirdettek majd nyertest?

A beérkező javaslatok közül öt pályamunkát nyilvános közönségszavazással, öt másik pályamunkát az EKF szakértői csapatának szavazataival juttatunk be egy 10-es döntőbe. A tíz legjobb javaslat közül egy hét fős szakmai zsűri választja ki a nyertest. A zsűri tagjai a Facebook oldalunkon mutatkoznak majd be kis videók formájában.

Pályázat leadásának határideje: 2020. május 21.
Az eredményhirdetés tervezett időpontja: 2020. június 5.

A névadópályázat szabályzata ITT érhető el.

 

 

Megosztás

Olvass tovább

Programok

< 2024 >
Március
H.K.Sze.Cs.P.Szo.V.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Hírek, Agora

Hírek

Rajzpályázat

„Ha nagy leszek, Bohócdoktor leszek” címmel rajzpályázatot hirdet a Karitáció Alapítvány.

Agora

  • Attila2024-02-28 17.10AgoraÍzléses közterületek Füreden? De mi lesz a lakóteleppel ,évek óta nem kezelik rendesen a növényeket ,bokrokat, fákat. Több szolgáltató feltúrta
  • Hát csak nem már megint egy átkozott szálloda?2024-02-23 16.27AgoraÉs ráadásul annyira szép zöld, hogy csak na. De a lényeg, hogy a turizmus nem cél, hanem eszköz. Az egyik
  • Rendelethez2024-02-23 16.24AgoraKöszönöm az információt! És egyben nagyon gratulálok az illetékeseknek.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Hirdetés

anigifwpbradafaloda
anigifwpmozi
Wow Banner Fekvo Szoveg V2 2
Gazdabolt
Bahart
image004