A TÁMOP-3.1.3-11/2-2012-0053 azonosító számú pályázat keretében Balatonfüred Város Önkormányzata mint főpályázó és a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ mint konzorciumi tag egy természettudományos laboratórium kialakítását valósította meg a Lóczy Lajos Gimnázium és Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Szakközépiskolában. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 305 988 283 forint.
„Természettudományos közoktatási laboratórium kialakítása a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium és Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Szakközépiskolában” című projektnek köszönhetően a város és vonzáskörzetében megújult, valamint költséghatékonyabbá vált a közoktatási rendszer, javult a nevelés-oktatás minősége.
A fejlesztés a központi laboratórium kialakításán túl érintette az intézmény néhány tantermének átalakítását, valamint felújítását is. A kialakított modern technológiával felszerelt korszerű oktató és kutatólabor a tanárok, illetve a tanulók számára magas szintű természettudományos szemléltetést tesz lehetővé, segítve a tananyag könnyebb elsajátítását. A tanulók képzése színesebbé vált, érdeklődésük növekedett, így fejlődik a természettudományos szemléletük, támogatva ezzel a program egyik hosszú távú speciális célkitűzését, a természettudományos pályák népszerűsítését.
A pályázati program szerves részét képezte a befogadó intézmény és a bevont partnerintézmények pedagógusainak módszertani képzése is. A projekt megvalósításában a város vonzáskörzetéhez tartozó 12 általános iskola is részt vett, így a laboratórium kialakítása ezekben az intézményekben is támogatta a módszertani fejlesztést. A programhoz csatlakozó intézményekből összesen 22 tanár vett részt a módszertani továbbképzéseken, az ő vezetésükkel a partnerintézmények diákjai is használhatták a biztonságosan kialakított oktató és kutató laboratóriumot. A Lóczy Lajos Gimnázium és Két Tanítási Nyelvű Idegenforgalmi Szakközépiskolába járó valamennyi diák használja a modern laboratóriumot. A beruházás nagymértékben támogatta a város azon elképzelését és törekvését, hogy a városban és a térségben működő oktatási intézmények közös programokban vegyenek részt, tapasztalataikat, tudásukat megosszák egymással, erősödjenek kapcsolatteremtő, együttműködő, hálózatképző készségeik. A pályázó szervezet ennek támogatása érdekében nyílt órákat és szakmai műhelykonferenciákat szervezett a már együttműködő és a később csatlakozó oktatási intézmények képviselőinek is.
A programhoz tartozó kísérletek videón.
Tudósítás a laboratórium átadásáról.
kekec
2024.11.28.
Szuper, hogy kijavítja a másik helyesírását. Imádom az ilyet. Bizony, rövid magánhangzóval írta a felemlegetett szót. De akkor miért írja…
Bővebben
ovi
2024.11.28.
Szerintem nem tájidegen, sőt egyetértek, jól néz ki. Hogy Dubaj, hogy jön ide, végképp nem értem. Biztos kellett valami nagy,…
Bővebben
Nagyon új óvoda
2024.11.28.
Én is egyetértek az eredeti kommentelővel. Nekem a tájidegen szó jutott eszembe. Van egy honlap, szerintem nem írhatom ide a…
Bővebben